Wietnam jest niezwykle różnorodnym, pięknym krajem. Na całym świecie ceni się kuchnię, gościnność i tradycję tych okolic. Z pewnością Wietnam będzie niezapomnianym wyborem na wycieczkę czy urlop, zwłaszcza, jeśli lubimy poznawać nowe kultury. Z czego dokładnie jest on znany?

1. Czerwone wesela

W Polsce i większości krajów na całym świecie panna młoda w dniu ślubu zakłada białą suknię, która jest symbolem czystości i oddania mężczyźnie. Uroczystość odbywa się w towarzystwie rodziny i przyjaciół, zaś dekoracje na ogół dobiera się w barwach jasnych czy pastelowych. Tradycyjne wesele wietnamskie prezentuje się zupełnie inaczej. Liczba zaproszonych osób nierzadko sięga nawet 1000 osób, zaś suknia panny młodej, ubrania gości czy dekoracje są w kolorze czerwonym. W Wietnamie czerwień uznaje się za kolor szczęścia, a to właśnie ono jest najważniejsze na nowej drodze życia.

2. Unikalna kuchnia

Kuchni wietnamskiej nie sposób pomylić z żadną inną. Nie ma tu ociekających tłuszczem potraw czy gęstych sosów, dzięki czemu uważa się ją za jedną z najzdrowszych na świecie. Zauważymy za to bogactwo owoców morza, ryb, świeżych owoców i warzyw oraz ryżu i makaronu sojowego. Oczywiście znajdziemy również tradycyjne dania z mięsem, jednak nie one odgrywają tam kluczową rolę.

Kuchnia wietnamska wyróżnia się użyciem różnych, często skrajnych ziół i przypraw, dzięki czemu każda potrawa posiada unikalny smak czy aromat. Będąc w Wietnamie koniecznie powinniśmy spróbować zupy Pho, zupy Udong oraz wszelkich rodzajów smażonego makaronu.

3. Świątynie

Wietnam jest znany również z dużej ilości świątyń, które można spotkać niemal na każdym kroku. Uznaje się, że ich liczba wynosi około 17 tysięcy. Co ciekawe, zostały one zbudowane nie tylko w miastach i na wsiach, lecz również w górach czy nawet w podziemnych jaskiniach. Charakteryzują się niezwykłymi, szczegółowymi i bogatymi zdobieniami, a każda budowla jest inna. Zwiedzanie ich wprowadza podróżnika w atmosferę tajemnicy i starożytnych cywilizacji, co gwarantuje niezapomniane przeżycia.

4. Tarasy ryżowe

Nie bez powodu to właśnie ryż jest częstym składnikiem dań kuchni wietnamskiej. Państwo to słynie bowiem z pięknych, niezwykle zielonych i rozległych tarasów ryżowych, które można spotkać w każdej części kraju. Ciągną się wzdłuż malowniczych rzek, pasm górskich i w obrębie dolin, zaś w różnych miejscach tarasów spotkać można niewielkie, drewniane domki pracownicze. To widok, dla którego wielu turystów decyduje się odwiedzić właśnie Wietnam.